22.6.10

Редизајн на мини-двоседче:Ова двоседче беше виновно за да се внесам во редизајнирањето
на старите и нефункционални предмети во ентериерот. Одкога
му дадов еден поразличен изглед на ова парче мебел,
многу почнав да размислувам за тоа како предметите можат да
се пренаменат или видоизменат, а со тоа да ни го направат
просторот попријатен, исполнет со позитивна енергија.

4 comments:

 1. Bravo Viki! Epten slatko dvosedce si napravila. Dobro e koga ke uspees da najdes namena na stari raboti. Taka ucestvuvas i vo ocuvanje na nasata divna priroda.
  Mnogu e ubavo vo svetot na imaginacija. I kolku ispolneto se cuvstvuvas koga del od taa imaginacija mozes da ja translatiras vo realnost...
  Odlicen blog :)

  ReplyDelete
 2. Фала ти Вера, многу ми е мило што ете баш од тебе слушам пофални зборови за мојот блог и за двоседчето серазбира:) За било каква критика можеш секој пат да ми пишеш, се радувам на секој коментар! :)

  ReplyDelete
 3. Магде:) Сега го видов твојот коментар... Ќе направиме уште подобро во твоето дизајн студио, ќе видиш! :)

  ReplyDelete