25.6.10

Белата боја ме освојува:

Ова е лампа во облик на фустан, ја правев лани овој
период специјално за завршната изложба на факултетот
во многу лоши услови, на минијатурна терасичка и
врнежливо време. Сепак финалното решение изгледаше
вака.

2 comments:

  1. Fenomenalno, jas sum voodusevena so tvoite dela :) :) Dali si pocnala da gi prodavas? Boris i jas bi zemale edna od onie lampi od hartija sto se postaveni na pocetokot na blog. Onaa spiralnata lampa pokraj dvosedceto mi e apsolutno <3 Sekoja cest za idei i se razbira za talent da gi sprovedes ideite vo delo.
    Imam eden predlog. Ne znam kolku e tehnicki lesno izvodlivo, ama mislam deka bi trebalo da go prevedes blogot i na angliski. Smetam deka treba nadaleku da se slusne za tebe.
    Pozdrav, i samo taka prodolzi ;)

    ReplyDelete
  2. Фала ти Вера, незнам што да одговорам на овие прекрасни коментари освен дека сум многу среќна кога ќе ги прочитам:) За лампите нема проблем за изведба-со задоволство:) а за превод на блогот на англиски во план ми е - ќе биде! ;)

    ReplyDelete