30.6.10

Мојата опсесија:Дрвјата се мојата опсесија. На ниедно растение не му се восхитувам
како што тоа го правам за дрвото. Тие за мене имаат многу длабоко
значење и во себе носат голема историја затоа што растат со години.
Им се восхитувам на изгледот и издржливоста, истрајноста...

2 comments:

  1. Ima nesto vo toa koga ke vidis zivo sustestvo koe postoi mnogu pred tebe. Si stoi tuka, si zivee i nikogas ne se buni :) Kako negovata prividna dolgovecnost da ni kazuva kolku sme minlivi. Kako da ne podsetuva deka treba da ziveeme so polni pluka, da uzivame.
    Moras da go pocituvas negovoto pripaganje na ovoj svet...

    ReplyDelete
  2. Ете, Вера ме разбира... :)

    ReplyDelete