24.8.10
Ова е мојата омилена преграда и еве како изгледа во просторот :)
Денес ги спојувавме парчињата и ја местевме преградата во студиото. Остана само уште една столна лампа и масичка кои ги имам замислено да стојат од страната на ѕидот со рамките и ќе можат да се преместуваат по потреба. Тоа значи уште само два дена и се ќе биде готово! Едвај го чекам крајот!:)

2 comments:

  1. Jas edvaj go cekam krajot da vidam kako se ke izgleda kompletirano, a i ne go cekam edvaj zato sto toa znaci deka ke nema vise noviteti od sreduvanjeto... Ama me tesi toa sto znam deka ke ne pocestis so nekoi drugi kreaciji ;)
    Ova so paravancevo mnogu interesno izleze, si napravila prostor za uzivanje i za rabota, ama i za uzivanje vo rabotata :) :)

    ReplyDelete
  2. Hehe...Vera...Fala ti za sekogas ubavite komentari. Ke ima uste mnogu kreacii, mene mi e milo koga i nekoj drug uziva vo niv zaedno so mene. Ne,ne,ne...Ne zastanuvam tuka ;)

    ReplyDelete