6.12.10

Доручек:


Иако секојдневно се надеваме на ладен бран со снегче наоколу низ нашиот град, тоа сеуште го немаме. Но и покрај зраците на денешното сонце кои се пробиваат низ прозорците, тоа не би требало да не спречи во подготвувањето на убав доручек или ужинка. Затоа сварете си го вашето кафе, почастете се со благи бисквити и чоколадо, сето тоа сервирајте го на послужавник на кој има црвена или бордо салфетка (во склоп на предновогодишните празници нели:) и опуштете се. Сонцето може да биде причина плус за да ја запаметите оваа година како редок случај на сонце во декември!

2 comments:

  1. Lele, kolku ubavo gi opisuvas ovie meraklijski momenti. Nekoj, kako mene, moze samo da oseti, ne moze da go raskaze vakvoto uzivanje da ne zvuci banalno. Ama zatoa so sekoj tvoj post go prozivuvam isto toa cuvstvo, pa ne e ni vazno. Fala ti sto postojano ne podsekas na ubavinite okolu nas i vo nas.

    ReplyDelete